• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 39
   کد: 135393
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
   معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست بررسی مسائل شهرسازی مشهد تاکید کرد؛

   نیامدیم چیزی را کنار بگذاریم و گذشته را حذف کنیم

   آمادگی داریم با تعاملی مناسب در همه موضوعات از جمله انضباط اجتماعی، حاشیه‌نشینی، بافت اطراف حرم مطهر و غیره کار را به پیش ببریم.
   نیامدیم چیزی را کنار بگذاریم و گذشته را حذف کنیم

   معاون وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت اصلاح و تجدیدنظر در طرح نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر تاکید کرد و گفت: نیامدیم چیزی را کنار بگذاریم و گذشته را حذف کنیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدسعید ایزدی با بیان این مطلب در نشست مشترک معاون وزیر راه و شهرسازی با اعضای شورای اسلامی شهر مشهد پیرامون مسائل شهرسازی این کلانشهر که در اتاق جلسات تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: با لغو طرح‌های پیشین در طرح نوسازی اطراف حرم مطهر دنبال این نیستیم که چیزی را کنار بگذاریم. بلکه حقوق مکتسبه رعایت می‌شود و در عین حال امنیت سرمایه‌گذاری را مورد توجه قرار می‌دهیم.
   وی ضمن تشریح فعالیت‌هایی که در گذشته در 2 طرح قبلی نوسازی بافت اطراف حرم مطهر صورت گرفت، عنوان کرد: مرحوم کازرونی وزیر وقت راه و شهرسازی به ایجاد فضای اشتراکی بین ستاد و ارکان پیشبرد طرح کمک کرد و به کاهش سهم مداخله دولت همت گماشت.
   معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ضرورت دارد راهبردها با هم‌فکری اعضای شورای شهر مشهد کاربردی شود؛ ابراز کرد: باید طرح ملاک عمل تجدیدنظر شود و در بردارنده اصلاحاتی باشد که همه سال‌ها است انتظار آن را می‌کشند.
   ایزدی در خصوص اصلاحات مصوبه جدید، بیان کرد: احترام به ارزش‌های موجود بافت، به ویژه شان و منزلت بارگاه رضوی و پیوند این مجموعه با شهر باید لحاظ شود. در حالی دور محدوده 360 هکتاری اطراف حرم مطهر خط کشیده شده، که این محدوده نقطه کانونی شهر مشهد است و بخشی از کل محسوب می‌شود.
   وی بر ضرورت نقش و میدان دادن به مردم و ساکنان آن تاکید کرد و اظهار داشت: به جای دولتی کردن صرف کار، دولت باید حامی باشد و به جای پروژه تعریف کردن، کار به مردم واگذار شود.
   معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه باید مصوبه موجود آسیب‌شناسی شده و مورد تجدید نظر قرار گیرد، گفت: آمادگی داریم با تعاملی مناسب در همه موضوعات از جمله انضباط اجتماعی، حاشیه‌نشینی، بافت اطراف حرم مطهر و غیره کار را به پیش ببریم.
   ایزدی با اشاره به نقش مشارکتی همه گروه‌ها، گفت: نقش دولت و مقامات محلی را اگر نتوانیم در جای خود تعیین کنیم، موفق نخواهیم بود.
   وی با تاکید بر اینکه هر مسئله‌ای در شهر مشهد نیازمند ایجاد کارگروه است، اظهار کرد: ستاد باز آفرینی روشی است که محله‌های اولویت‌دار را انتخاب کرده و دستگاه‌ها هر کدام برای رفع مشکلات و اجرای اقدامات لازم وارد عمل شوند.
   وی افزود: برای مثال در خصوص حاشیه شهر مشهد و بافت فرسوده می‌توانیم کارگروهی داشته باشیم. شاید با انجام این کار ارزشمند شما اعضای شورای شهر مشهد، الگویی برای سایر کلانشهرها و شوراهای دیگر باشد.

   تعداد بازدید: 39
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 997,152
  تعداد بازدید امروز : 196
  تعداد بازدید دیروز : 652
  آخرین به روزرسانی : 12:30  1397/02/27
 • تماس با ما
  آدرس :

  مشهد ، میدان شهدا ، ساختمان توسعه شهرداری مرکزی ، طبقه سوم

  تلفن :32244124
  فاکس :32244125
  رایانامه :shahrsazi@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تاتامین و به روزرسانی محتوا:  معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد